KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14731028
nr 1473 1028
Gustaf Brandelius
(1833-1884), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1866, läsande pojke på hästrygg. Olja på duk, 70x95, yttermått inklusive ram: 88x113 cm
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 6 juni 2022
kl 18:00:55
3.000 kr
3.200 kr